Radio jeszcze nigdy tak dobrze nie wyglądało ani nie grało

Recenzenci nazwali nasze R1 mianem „Aston Martina wśród tunerów DAB”, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Piękne swoją prostotą, R1 jest idealne do kuchni, biura i po prostu zachwycające w sypialni, ale co najważniejsze, jeśli kochasz radio, to jesteśmy przekonani, że R1 będzie dla Ciebie prawdziwą rewelacją.

Cudownie wyrazisty

Status programu, czasu i alarmu są wyświetlane z cudowną wyrazistością na wyświetlaczu OLED. Czysty i stylowy wyświetlacz zapewnia wysoki kontrast i dobrą widoczność wyświetlanych komunikatów niezależnie od kąta pod jakim na niego patrzymy, a regulowana jasność wyświetlacza umożliwia dostosowanie go do własnych potrzeb zarówno, gdy urządzenie jest włączone, jak i gdy jest w trybie gotowości (standby).

Cudownie intuicyjny

Jednym z pierwszych wyzwań przy tworzeniu Ruark Audio było zaprojektowanie łatwego w obsłudze systemu sterowania. Rezultatem jest nasz kontroler RotoDial, który stał się znakiem rozpoznawczym naszej marki. Wraz z wprowadzeniem R1 Mk3 udoskonaliliśmy nasz kontroler RotoDial i obecnie niezależnie od tego, czy posiadasz R1, R2, R4, czy nawet R7, będziesz intuicyjnie wiedział, jak używać każdego z nich, ponieważ obsługa jest bardzo podobna w każdym przypadku.

Bogactwo złączy

Sterowanie głosem, takie jak wykorzystywane przez Amazon i Google, jest interesującą technologią, ale podjęcie decyzji, które z nich jest odpowiednie dla Ciebie i które wytrzyma próbę czasu, może być trudne. To jeden z kluczowych powodów, dla którego wszystkie nasze produkty zostały wyposażone w Bluetooth i dodatkowe wejścia, by urządzenia takie jak te można było łatwo podłączyć i cieszyć się wysokiej klasy dźwiękiem, zapewnianym przez nasze urządzenia. Również w przypadku pojawienia się nowych rozwiązań w przyszłości (co jest nieuniknione) łatwo będzie dokonać zmiany, gdy zajdzie taka potrzeba.

BackPack II

Zestaw R1 z naszym opcjonalnym BackPackiem II, a będziesz mógł cieszyć się R1 wszędzie tam, gdzie zasilanie sieciowe nie jest dostępne, np. w łazience bądź na zewnątrz. Wbudowanie baterii we wnętrzu urządzenia zabrałoby cenne miejsce wewnątrz obudowy, ale BackPack II umożliwia korzystanie z pełnej funkcjonalności R1 przy zachowaniu pełnej mobilności.

Będąc całkowitą ewolucją swego pierwowzoru, BackPack II łatwo podłącza się z R1, a po zamontowaniu można go pozostawić na miejscu, ponieważ ładuje się automatycznie po podłączeniu R1 do zasilania sieciowego. Pełne naładowanie zapewni do 12 godzin odtwarzania muzyki w zależności od poziomu głośności odsłuchu.
BackPack II jest również kompatybilny z naszym głośnikiem Bluetooth MR1.

Limitowane edycje R1 w wykończeniach Wild Plum i Burnt Saffron

Zainspirowani energią brytyjskiej jesieni z przyjemnością prezentujemy dwie limitowane edycje naszego kultowego R1. Cieszące wzrok i uszy, te ekskluzywne wersje R1 dadzą Wam trochę ciepła na nadchodzącą zimę.

Limitowana edycje Wild Plum R1 i Burnt Saffron R1 są już dostępne w sklepach.

Radio najwyższej jakości

R1 oferuje wysokiej klasy brzmienie uzyskiwane z pomocą tunerów DAB i FM, a dzięki wbudowanej technologii DAB + może być używany w takich krajach jak: Australia, Dania, Francja, Niemcy i Norwegia, gdzie ten zaktualizowany system jest już obecnie używany. Zaimplementowanie tunera DAB + w R1 sprawia, że jest on gotowy na wdrożenia tej technologii radiowej w Wielkiej Brytanii, gdzie będzie używana dla nowych stacji radiowych.

Bezprzewodowa łączność Bluetooth

Dzięki wbudowanemu odbiornikowi Bluetooth możesz bezprzewodowo przesyłać muzykę, korzystać z radia internetowego i innych usług, takich jak Spotify, przesyłając sygnał ze smartfona lub komputera bezpośrednio do R1. R1 pamięta także do siedmiu poprzednich połączeń Bluetooth i pozwala użytkownikom wygodnie przełączać się między nimi. Co najważniejsze, przekonasz się, jak wysoka jest jakość dźwięku odtwarzanego przez Bluetooth z R1.

Doskonały towarzysz snu

R1 może służyć jako doskonały budzik z radiem, a dzięki dwóm programowalnym alarmom możesz ustawić R1 tak, aby obudził Cię pięknymi naturalnymi dźwiękami dokładnie wtedy, gdy chcesz. R1 ma także ustawiane czasy uśpienia i drzemki, dzięki czemu możesz zasypiać i drzemać w towarzystwie kojących dźwięków.

Wysokiej klasy radio

R1 jest uważany za jeden z najlepiej brzmiących odbiorników radiowych ponieważ doskonale rozumiemy ważność konstrukcji obudowy i przetworników, aby osiągnąć doskonały dźwięk. Pod każdym względem R1 został zaprojektowany jako mini głośnik wysokiej klasy, wykonany z materiałów, które zapewniają najlepsze właściwości akustyczne, a nasz niestandardowy pełno-pasmowy przetwornik został zaprojektowany tak, by oferować wysoką dynamikę i równe, naturalne pasmo przenoszenia.

Ręczna perfekcja

R1 wykonywany jest z wysokiej jakości materiałów, które znamy z naszych lat projektowania wysokiej klasy głośników, a które zapewniają najlepszy dźwięk, ale z punktu widzenia estetyki wykonania połączenie naturalnego, ręcznie wykończonego drewna i precyzyjnych fajnych materiałów stworzonych przez człowieka sprawia, że nasze produkty są równie miłe w dotyku, jak w odsłuchu.

Podłącz i naładuj

Na tylnej ściance R1 ulokowaliśmy wyjście słuchawkowe i przełączalne wejście, które umożliwia podłączenie innych urządzeń audio i korzystanie z doskonałego brzmienia R1. R1 wyposażono również w port USB, który jest przeznaczony do ładowania smartfonów i innych podobnych urządzeń. Jest to szczególnie przydatne w przypadku korzystania z R1 jako radia przy łóżku, bo dzięki niemu telefon będzie naładowany i gotowy do pracy gdy tylko się obudzisz.

SPECYFIKACJA

Dźwięk

 • Wiodący w swojej klasie
 • Ręcznie wytwarzana, wentylowana bas-refleksem, odpowiednio strojona i wytłumiona obudowa
 • Doskonały, 75mm przetwornik Ruark Audio
  Liniowy wzmacniacz w klasie AB, moc nominalna: 9 W
 • Audiofilskiej jakości komponenty
 • Funkcja Loudness poprawia brzmienie na niskich poziomach głośności

Tuner

 • Tunery DAB, DAB+ i FM z RDS
 • Możliwość zaprogramowania do 10 stacji dla obu tunerów, DAB i FM (w sumie 20)

Bluetooth

 • Wbudowany wysokiej klasy odbiornik Bluetooth
 • Zapamiętuje i umożliwia wyświetlenie do siedmiu urządzeń Bluetooth

Wyświetlacz

 • Wysoko-kontrastowy wyświetlacz OLED z zegarem w dużym formacie
 • Regulowana jasność umożliwia dopasowanie do indywidualnych potrzeb

Sterowanie

 • Intuicyjne kontroler „kliknij i wybierz” RotoDial

Złącza

 • 3.5mm stereofoniczne wyjście słuchawkowe
 • Przełączalne 3.5mm wejście liniowe umożliwia podłączenie innych urządzeń audio
 • Port USB do ładowania smartfonów i innych urządzeń przenośnych (5V 1.0A).
 • Demontowalna, teleskopowa antena ze złączem typu F

Alarm

 • Dwa łatwe do zaprogramowania alarmy, możliwość ustawienia z powtarzaniem codziennie, wyłącznie w dni robocze, bądź wyłącznie w weekendy
 • Regulowana głośność alarmu
 • Regulowane timery drzemki i usypiania

Standardowe wykończenia

 • Fornir Rich Walnut
 • Lakier Soft White
 • Lakier Soft Black

Zasilanie

 • 100-240VAC, 50-60Hz(wejście), 14VDC 1.5A (wyjście)

Wymiary

 • W170 × S130 × G135mm

Waga

 • 1,8 kg