Radiogram zdefiniowany na nowo

Dzięki dopieszczonej estetyce, bardziej zaawansowanym rozwiązaniom i lepszemu brzmieniu R7 Mk3 stał się wspaniałym, przełomowym wręcz systemem muzycznym, który zadowoli zarówno miłośników muzyki, jak i fanów dizajnu. Współczesne dzieło sztuki, R7 Mk3, jest realizacją naszego marzenia o odtworzeniu radiogramów z przeszłości, przynosząc tę ikoniczną ideę do współczesności. Ponadto, dzięki naszemu opcjonalnemu uchwytowi do telewizora, R7 można przekształcić w kompletny system audio / wizualny, który w ten sposób stanie się centralnym elementem domowej rozrywki spełniającym wszelkie potrzeby w tym zakresie.

Zaprojektowany dla dźwięku

Nasze dziedzictwo pozwoliło nam zrozumieć synergię między konstrukcją obudowy, wzmacniacza i przetworników niezbędną przy tworzeniu pięknego dźwięku. Przykładem tego jest obudowa R7, którą dostroiliśmy tak, aby zapewnić optymalne warunki pracy dla przetworników i elektroniki. Co więcej, zbudowaliśmy głośniki stereo, w których elementy odpowiedzialne za odtwarzanie wysokich i niskich częstotliwości są połączone w jednym punktowym głośniku. Takie rozwiązanie oferuje zarówno szerokie pasmo przenoszenia, jak i realistyczną scenę dźwiękową, które razem pozwalają słuchaczowi zanurzyć się całkowicie w zachwycającym dźwięku.

Sterowanie to czysta przyjemność

Nasz kontroler RotoDial umieszczony na górnej powierzchni R7 to wyjątkowy system sterowania, intuicyjny i łatwy w użyciu. Dodatkowo specjalnie dla R7 Mk3 zaprojektowaliśmy pasujący pilot zdalnego sterowania. Czy położysz go na stoliku, czy będziesz trzymał w ręce, obsługa pilota do R7 to czysta przyjemność, a dzięki doskonałej komunikacji radiowej nie musisz nawet kierować go w stronę R7, co jest koniecznością w przypadku standardowych pilotów na podczerwień. Oferujemy również dedykowaną aplikację na urządzenia z systemem iOS i Android o nazwie Ruark Link. Umożliwia ona pełną kontrolę R7 i jest idealnym rozwiązaniem do zarządzania konfiguracją i sterowaniem systemów multi-room.

Kompletne rozwiązanie AV

Po dodaniu specjalnego uchwytu audiowizualnego, R7 zmienia się z systemu muzycznego w efektowne rozwiązanie audiowizualne. Zostało ono zaprojektowane specjalnie dla R7 i powoduje, że telewizory i towarzyszący im sprzęt można zintegrować z R7, tworząc niesamowity system „all-in-one”, który będzie centralnym elementem Twojego pokoju i rozrywki domowej, zapewniając jakość dźwięku, która sprawi, że telewizja i filmy będą jeszcze bardziej wciągające.

Multi-formatowy odtwarzacz CD

Płyta CD jest nadal jednym z najlepszych sposobów na słuchanie muzyki, a R5 wyposażono w wysokiej klasy odtwarzacz z napędem szczelinowym, który sprawi, że Twoja kolekcja płyt CD będzie brzmiała lepiej niż kiedykolwiek. Oprócz standardowych płyt CD R5 potrafi również odtworzyć własne płyty CD-R z plikami w popularnych formatach audio, takich jak WAV, MP3 i AAC, a dodatkowo wyświetla informacje o każdej ścieżce i wykonawcy, o ile dane te są dostępne na płycie.

Dla fanów radia

Dzięki wbudowanym tunerom DAB, DAB+ i FM R7 zapewnia łatwy dostęp do lokalnych i ogólnokrajowych stacji radiowych, a radio internetowe da Ci dostęp do ponad 30000 stacji z całego świata. Nawet więc gdy mieszkasz z dala od domu, możesz nadal słuchać swoich ulubionych stacji dzięki cudowi radia internetowego. Jeśli jesteś fanem country lub jazzu, to korzystając z wyszukiwarki, jako kryterium stosując gatunek muzyczny znajdziesz te, które specjalizują się w Twojej ulubionej muzyce. R7 umożliwia również dostęp do podcastów radiowych i usług catch-up, w szczególności programów BBC, więc jeśli kiedykolwiek przegapisz program, możesz nadrobić zaległości w wolnym czasie.

Złącza do połączeń kablowych

R7 wyposażono w przełączane wejścia analogowe i cyfrowe, umożliwiające łatwe podłączenie innych urządzeń, takich jak Amazon Dot i Google Home, a renesans płyty winylowej skłonił nas do dodania dedykowanego wejścia phono umożliwiającego podłączenie gramofonu z wkładką typu MM. Kolejnym elementem wyposażenie jest wielofunkcyjny port USB, który umożliwia wygodne odtwarzanie muzyki zapisanej na pendrajwie lub przenośnym dysku twardym, ale także naładowanie telefonu. Ponadto wszystkie te wejścia przydadzą się również w systemie multi-room, więc w razie potrzeby sygnał z nich można przesyłać bezprzewodowo do innych naszych produktów, np.: R2 Mk3, R5 i MRx 

Wbudowany Spotify Connect

R7 Mk3 został wyposażony w obsługę wiodącej na świecie usługi strumieniowego przesyłania muzyki, a posiadając konto Spotify Premium możesz wybrać R7 jako urządzenie odtwarzające, a następnie sterować odtwarzaniem za pomocą RotoDial, pilota zdalnego sterowania lub naszej aplikacji Ruark LINK w wersji na urządzenia z systemem iOS bądź Android. Dzięki doskonałej jakości dźwiękowi oraz ogromnej bibliotece ponad 20 milionów utworów, Spotify Premium i R7 pozwolą Ci odkrywać nową muzykę, ale i cieszyć się dobrze już znanymi utworami.

Złącze Ethernet

R7 został zaprojektowany przede wszystkim do pracy w trybie bezprzewodowym, ale dodaliśmy również gniazdo ethernetowe, dzięki czemu można go także podłączyć kablem do sieci, jeśli jest to konieczne. Kablowe połączenie ethernet zapewnia wysoką niezawodność odtwarzania, może również okazać się przydatne, gdy będziesz chciał używać R7 w miejscu, gdzie sygnał Wi-Fi z domowego routera jest niestabilny lub zbyt słaby. W takim przypadku można użyć adapterów sieci Ethernet wpinanych do sieci elektrycznej i w ten sposób rozwiązać problemy z zasięgiem.

Obsługa funkcji Multi-room

Sam R7 Mk3 jest doskonałym systemem muzycznym, ale dzięki obsłudze funkcji ‘multi-room’ możesz również bezprzewodowo połączyć i zsynchronizować go jednym, bądź kilkoma kolejnymi produktami Ruark, takimi jak:MRx, R2 Mk3 czy nowym R5, by dostarczyć ulubioną muzykę do każdego, wybranego zakątku Twojego mieszkania, bądź domu. Dźwięk z każdego źródła podłączonego do wejścia R7, włącznie z gramofonem, może być odtwarzany w całym systemie multi-room. Dzięki temu R7 może stać się domowym centrum rozrywki zaspokajającym wszelkie potrzeby w tym zakresie. Konfiguracja i sterowanie systemem multi-room jest bardzo prosta, czy to z poziomu R7, czy z wykorzystaniem naszej aplikacji Ruark LINK dostępnej dla urządzeń z systemem Android bądź iOS. Umożliwia ona sterowanie każdym urządzeniem w grupie, dzięki czemu poziom głośności, itd., mogą być ustawione według Twojego życzenia.

Bluetooth HD

R7 Mk3 wyposażony jest w najnowszą technologię Bluetooth aptX HD, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki z kompatybilnych urządzeń wprost do R7 i to w wysokiej rozdzielczości co sprawia, że brzmienie jest nie do odróżnienia od oferowanego przez połączenia przewodowego. Łatwość obsługi technologii Bluetooth sprawiła, że jest to najważniejsza metoda przesyłania strumieniowego audio i współpracuje z praktycznie wszystkimi wiodącymi aplikacjami, w tym Spotify, Apple Music i BBC iPlayer Radio. Co najważniejsze, jakość dźwięku odtwarzanego przez Bluetooth z R7 jest po prostu znakomita.

Moc i wdzięk

Elektronika użyta wewnątrz R7 Mk3 została starannie dopracowana, aby zapewnić najlepszy możliwy dźwięk. R7 wykorzystuje komponenty wysokiej klasy, liniowy zasilacz o dużej pojemności i wzmacniacz w układzie 2.1 kanałów, pracujący w klasie AB, oparty na elementach dyskretnych. Ze swoją wysoką nominalną mocą 160 W R7 swobodnie odtworzy każdą muzykę. By jeszcze poprawić jakość brzmienia R7 dodaliśmy do niego zintegrowany aktywny subwoofer, który sprawia, że każdy utwór brzmi potężniej i przyjemniej dla ucha.

SPECYFIKACJA

Dźwięk

 • Dwa 140mm przetworniki współosiowe Ruark Audio
 • Zintegrowany aktywny subwoofer z 200mm przetwornikiem o dużym skoku membrany
 • Liniowy wzmacniacz w klasie AB o mocy 160W
 • Regulacja niskich i wysokich tonów
 • Zaawansowane przetwarzanie dźwięku 3D
 • Komponenty wysokiej klasy
 • Funkcja Loudness poprawia jakość dźwięku przy odsłuchach na niskich poziomach głośności

Odtwarzacz CD

 • Odtwarzacz CD z napędem szczelinowym odtwarza płyty CD-Audio oraz z plikami MP3, AAC i WMA
 • Obsługa tekstu dla płyt CD i plików z nośników USB, które zwierają odpowiednie dane
 • Połączenie bezprzewodowe
 • Możliwość bezprzewodowego przesyłania muzyki z NASów i komputerów udostępniających pliki w domowej sieci
 • Obsługa funkcji Multi-room
 • Tryb Multi-Room umożliwia bezprzewodową synchronizację z jednym bądź z wieloma sztukami naszych MRx, R2 Mk3 lub nowych R5

Tuner

 • Tunery DAB, DAB+ i FM z RDS do odbioru lokalnych i ogólnokrajowych stacji radiowych
 • Radio internetowe umożliwia odbiór stacji z całego świata
 • Możliwość zaprogramowania do 30 stacji (10 DAB, 10 FM, 10 Internet)

Bluetooth

 • Wbudowany odbiornik Bluetooth aptX umożliwia odtwarzanie z kompatybilnych urządzeń plików muzycznych w rozdzielczości 24 bitów

Spotify

 • Funkcja Spotify Connect to bezproblemowa integracja z aplikacją Spotify App dającą dostęp do ponad 20 milionów utworów

Display

 • Wysoko-kontrastowy wyświetlacz OLED z zegarem w dużym formacie
 • Regulowana jasność
 • Złącza

  • Przedwzmacniacz gramofonowy z korekcją RIAA (wejścia RCA)
  • Dwa stereofoniczne wejścia analogowe (wejścia RCA)
  • Dwa cyfrowe wejścia optyczne TOSLINK
  • Jedno wyjście analogowe (RCA)
  • Port USB z funkcją ładowania (5V, 1.0A) i odtwarzania muzyki. Odtwarzanie plików w formatach: WAV, WMA, AAC, FLAC i MP3
  • Port Ethernet do kablowego połączenia z siecią
  • Wyjście słuchawkowe na froncie urządzenia

  Alarm

  • Dwa, łatwe do zaprogramowania alarmy z możliwością powtarzania codziennie, w dni robocze bądź w weekendy
  • Regulowana głośność alarmu
  • Regulowane czasy drzemki i uśpienia

  Elementy sterujące

  • Intuicyjny element sterujący 'kliknij by wybrać’ RotoDial i odpowiadający mu radiowy pilot
  • Aplikacja Ruark LINK umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami R7 za pomocą urządzeń z systemem iOS lub Android

  Standardowe wykończenia

  • Fornir Rich Walnut z maskownicą z materiałem Lead Grey oraz czarnymi z satynowym wykończeniem długimi cienkimi nóżkami
  • Lakier Soft Grey z maskownicą z materiałem Lead Grey oraz długimi cienkimi nóżkami z drewna wiśniowego

  W zestawie

  • Wraz z R7 dostarczane są długie, cienkie nóżki, gdy R7 ma być urządzeniem wolno-stojącym, ale także niewielkie nóżki, które przydadzą się, gdy R7 ma być ustawiony na stoliku, bądź szafce

  Zasilanie

  • 100-120/200-240VAC, 50-60Hz; 250V bezpiecznik T6.3A

  Wymiary

  • H185 × W1000 × D425mm z małymi stopkami
  • H650 × W1000 × D425mm z długimi cienkimi nóżkami

  Waga

  • 30kg